- 1) Ilość powietrza napływającego musi być równa ilości powietrza wywiewanego. Napływ powietrza jest równie ważny jak jego usunięcie.
- 2) Nawiew powietrza powinien być zlokalizowany w pokojach i ewentualnie w kuchni, a wyciąg/wywiew w kuchni, łazience, WC, garderobie. Odpowiednie rozmieszczenie nawiewników zapewnia skuteczną wentylację bez przenoszenia nieprzyjemnych zapachów.
- 3) Nawiew powietrza powinien być umieszczony w każdym pomieszczeniu oddzielnie,dzięki czemu całe mieszkanie jest wentylowane.
Blog o technologiach budowy domów drewnianych. O energetyce w budynkach, świadectwach energetycznych. O wentylacji i klimatyzacji w budynkach, o nawiewnikach. Opiszemy też okna, typy ram, typy szyb, sposób montażu.
niedziela, 2 stycznia 2011
Zasady skutecznej wentylacji
Zasady skutecznej wentylacji
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Witam i pozdrawiam. Z wielką ciekawościa przeczytałam zamieszczone tutaj artykuły. Interesuje mnie bardzo wentylacja w domu drewnianym. Proszę o pomoc. Na jesieni wybudowaliśmy dom drewniany w konstrukcji szkieletowej. Stan surowy zamknięty. W chwili obecnej wykąńczamy ocieplenie wewnątrz domu. I pojawił nam sie problem, z którym nie potrafimy sobie poradzić. Otóż "pocą się" metalowe skrzynki z roletami antywłamaniowymi. Wewnątrz domu powinny one być ocieplone wełną mineralną, ale gdy na dworze jest zimno, a w domu ciepło, na skrzynkach skrapla sie woda. Czy przyczyną może być zbyt dokładne uszczelnienie przestrzeni wokół tych skrzynek?
OdpowiedzUsuńWitam.
OdpowiedzUsuńProszę dokładnie opisać czy skrzynki rolet są zamontowane na zewnątrz domu razem z prowadnicami (prowadnice na elewacji) czy w środku (nad ramą okienną z prowadnicami przykręconymi do ramy okiennej).
I czy dom już jest ocieplony z zewnątrz?